Pozor na zelenou kartu od 1.1.2015 !

Napsal osop.bloger.cz (») 20. 2. 2015 v kategorii Motoristům Opavska a okolí, přečteno: 306×
fotobanka11.jpg

Legislativci udělali drobnou chybku při novele zákona 168/1999 Sb. s platností k 1.1.2015, když při silniční kontrole příslušník Policie ČR když zjistí, že nemáte platnou Zelenou kartu o pojištění za ujmu způsobenou provozem motorového vozidla nebo ji nepředložíte vůbec, půjdete přímo do správního řízení místně příslušného úřadu pověřené obce.

"Jakým si nedopatřením" legislativci vypustili při novele § 16 odst. 1 písm. c), podle kterého šlo tento přestupek řešeit na místě v blokovém řízení příslušníkem.

Od 1.1.2015 toto není možné a zjištěné případy budou příslušníci PČR oznamovat přímo na úřady místně příslušné bydlišti pachatele tohoto přestupku.

Pro Vaši informovanost uvádíme, že správní řízení bude dražší než bloková pokuta, ale co s legislativci naděláme, že?....


MF ČR uvádí, že tuto "legislativně technickou chybu"  již předložilo vládě ke schválení a účinnost změny se předpokládá v 1. polovině roku 2015. No...uvidíme, jak rychle to půjde. vše by se pak mělo vrátit do původních řešení - možnost vyřídit tento přestupek blokovoou pokutou bez správního řízení.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.