Povinné ručení: Co většina řidičů podceňuje?

Napsal osop.bloger.cz (») 27. 1. 2017 v kategorii Motoristům, přečteno: 1134×
fotobanka48.jpg

Povinné ručení je základ

Jak už samotný název ručení napovídá – je povinné. Chrání totiž ostatní účastníky silničního provozu. Bez něj se svým autem na silnice nesmíte. Pokud tento zákon porušíte, dostanete pokutu až 40 000 Kč. A v tom horším případě třeba ťuknete nejdražší auto v Čechách, které stojí 26 500 000 Kč. Nemilé, že? Další podobné kuriozity na svém webu uvádí jedna z pojišťoven. Podívejte se, najdete zde opravdu zajímavá čísla.

 Češi přichází zbytečně o peníze

Kdy jste si naposledy změnili svou smlouvu o povinném ručení? Statistiky dokazují, že většina Čechů nad nějakými změnami mávne rukou. Pouze 17 % řidičů se zajímá o aktuální dění. A pouze tito řidiči zbytečně nepřichází o peníze. Konkurenční boj pojišťoven vám hraje do karet, proč toho nevyužít? Porozhlédněte se na internetu, mezi známými, nebo se zajděte do nějaké pojišťovny zeptat. Zjistěte, co vám jsou schopni nabídnout. Možná budete hodně překvapeni.

 Kdy můžete svou starou smlouvu vypovědět

Výpověď povinného ručení není složitá, potřebujete znát jen pár pravidel. Jestli pošilháváte po jiném pojištění, oznamte to své staré pojišťovně. Chtějí o tom vědět nejpozději 6 týdnů před koncem ročního pojistného období. V opačném případě vám smlouvu automaticky prodlouží.

 A jak je to s novou smlouvou

Možná jste to už zažili. Pořídili jste si nové auto a v autosalonu jste museli uzavřít povinné ručení, které mezi nejvýhodnější rozhodně nepatřilo. Nevadí. Každý má právo tuto smlouvu bez udání důvodů zrušit do dvou měsíců. To znamená, že si doma můžete všechno v klidu promyslet a prostudovat. Každá seriózní pojišťovna má svou nabídku přehledně uvedenou na webových stránkách. 

Nikdy ovšem nepodceňujte řádné prostudování pojistné smlouvy. Několikrát si ji přečtěte, vypište si vše, co vám není jasné a zeptejte se na to. Chráníte tím svůj majetek a své peníze.

Více o povinném ručení naleznete zde. Pomůžeme Vám se starou smlouvou kdykoliv.

Zdroj: autotrip.cz

Štítky: řidiči

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.