Převod / přepis auta - od června nastane změna

Napsal osop.bloger.cz (») 8. 3. 2017 v kategorii Motoristům, přečteno: 3764×
prepis2.png

Díky novele zákona o provozu vozidel na pozemních komunikacích dojde od letošního června ke změně. Bude totiž možné provést změnu vlastníka vozidla i v případě, že nový majitel vozu neposkytne součinnost. Nyní to je tak, že kupující se musí s prodávajícím dohodnout a společnými silami do deseti dnů podat žádost na registr vozidel. Popřípadě to udělat na základě plné moci. Informovaly České noviny.

„Důvody pro nedokončení registrace mohou být u nových vlastníků vozidel různé, od opomenutí až po záměr vyhnout se placení pokut za dopravní přestupky nebo postihům za neplacení povinného ručení. Za nepřevedení vozu v zákonné lhůtě hrozil postih i prodávajícímu, i když problém nezpůsobil,“ uvádí společnost AAA.

Všechna odpovědnost za provoz vozidla totiž zůstává na jeho původním majiteli a to až do chvíle převodu vozidla. Může se pak stát, že se dočká nemilého překvapení. „Například v podobě vymáhání pokut za přestupky, jež nespáchal, odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla bez uzavření povinného ručení, nemluvě o případech, kdy mohlo nepřevedené motorové vozidlo asistovat při spáchání nějakého trestného činu,“ uvedl Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

Jaký bude nový postup

Pokud budete kupovat nové auto v červnu, vše proběhne podle nových pravidel. Úřad vás na žádost podanou původním majitelem vyzve, abyste se k žádosti vyjádřil a dodal potřebné doklady k registraci. Pokud tak neučiníte, stejně vás úřad uvede jako nového vlastníka do registru vozidel a k autu bude vystaven nový technický průkaz a osvědčení o registraci.

Zdroj: finexpert.e15.cz

Co budete k přepisu potřebovat?

  • Evidenční kontrolu z STK
  • Při dovozu vozidla ze zahraničí technickou konktrolu STK
  • Platné povinné ručení na nabyvatele vozidla 

www.osop.cz 

Štítky: řidiči

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno

Komentování tohoto článku je uzamčeno.